Bobová dráha

Bobová dráha

Liptov ponúka aj jedinečné atrakcie, ktoré sú vhodné pre všetky vekové skupiny. K takým nepochybne patrí aj letná bobová dráha nachádzajúca sa v lyžiarskom stredisku SKI Žiarce. Ide o výnimočnú atrakciu nie len na Liptove ale aj na Slovensku. Bobová dráha je produktom rakúskej spoločnosti Brandauer a momentálne sa na Slovensku nachádzajú len dve dráhy tohto typu. Bobová dráha v Demänovskej doline má celkovú dĺžku 1000 m. Na trati sa nachádza 16 zákrut, 6 terénnych skokov a počas jazdy prechádzate cez 2 umelo vytvorené drevené rampy. Najrýchlejší jazdci dosahujú maximálnu rýchlosť až 40 km/h, ktorú ešte umocňuje strmosť samotnej trate, ktorá ma celkové prevýšenie 120 m. Na štart vás pohodlne vyvezie lyžiarsky vlek. Nemusíte sa báť o svoju bezpečnosť, nakoľko technológia je denne kontrolovaná a je produktom renomovaného rakúskeho výrobcu. V samotnom bobe ste pripútaní bezpečnostným pásom a rýchlosť jazdy kontrolujete jednoduchým pohybom ovládacej páky smerom dopredu (zrýchľujete) a dozadu (spomaľujete).

Deti od 7 rokov jazdia v bobe samostatne bez dospelej osoby. Deti mladšie ako 7 rokov a nižšie ako 120cm absolvujú jazdu na jednom bobe spolu s dospelou osobou, pričom nie je potrebné kupovať detský lístok.

Aj na túto atrakciu môžete získať 20% zľavu (5 a 10 jazdový lístok), ak si rezervujete niektoré z ubytovacích zariadení, ktoré nájdete na našej stránke prostredníctvom www.SpoznajLiptov.sk.

Informácie a fotografie sú z: www.ziarce.sk

Video: Letná bobová dráha