Okolo Liptovskej Mary

Okolo Liptovskej Mary

Začiatok trasy je v Liptovskom Mikuláši odkiaľ pokračujeme smerom na Liptovský Trnovec. Prechádzame cez mestskú časť Liptovská Ondrášová a smerujeme k aquaparku Tatralandia. Po 5,5 km prídeme na križovatku do autokempingu Liptovský Trnovec. Oblasť Liptovského Trnovca je hlavné stredisko vodnej rekreácie na brehoch Liptovskej Mary. Pokračujem ďalej po ceste smerom na Liptovskú Sielnicu, kde sa po 4 km dostaneme na križovatku. Vydáme sa po brehu vodnej nádrže ku križovatke pri obci Bobrovník.

Odbočka vľavo vedie do obce Liptovská Anna. Touto cestou si môžeme skrátiť okruh cez obec Bobrovník, Vlašky a Vlachy. Prejdeme popod diaľnicu a železničnú trať do obce Krmeš a odtiaľ na križovatku s cestou č. 18 pri obci Ľubela. Dĺžka skratky je 10 km, pričom skrátenie predstavuje 3,5 km.

Pôvodná neskrátená trasa pokračuje za križovatkou pri Bobrovníku. Dlhšie stúpanie a následný zjazd nás privedie popri travertínových kopách do obce Bešeňová, kde sa môžeme okúpať v ďalšom aquaparku - Gino Paradise Bešeňová. Z Bešeňovej prechádzame cez Váh, ponad diaľnicu až na križovatku s cestou č. 18. Odbočíme doľava a smerujeme do Liptovského Mikuláša. Asi po 2,5 km míňame odbočku do obce Partizánska Lubča. Počas 12km dlhej cesty sa striedajú klesania a stúpania, ktoré však nie sú moc strmé. Prechádzame obcami Malatíny, GôtovanySvätý Kríž, kde sa môžeme absolvovať prehliadku veľmi pekného dreveného kostola. Za obcou Galovany nás po mierno stúpaní čaká približne 5 km zjazd do Liptovského Mikuláša.