Gino Paradise Bešeňová

Gino Paradise Bešeňová

Liptovskou Marou susedí aj druhý, rovnako obľúbený aquapark, Gino Paradise. Nachádza sa v obci Bešeňová neďaleko Ružomberka a podobne ako Tatralandia je otvorený počas celého roka. Za svoju históriu si získal množstvo pravidelných návštevníkov, medzi ktorých patria hlavne rodiny s deťmi ale aj iní turisti dovolenkujúci na Liptove. Na prvý pohľad zaujme svojou 30m vysokou vežou. Z nej sa môžete spustiť až 6 tobogánmi, ktorých celková dĺžka je jeden kilometer.

Adrenalín zažijete na najdlhšom tobogáne na Slovensku alebo absolvujte preteky na tobogáne, ktorý imituje zvuk formule F1. Gino Paradise Bešeňová nezabúda ani na deti. Pre ne je pripravený detský bazén s rôznymi vodnými atrakciami, šmykľavkami, striekačkami a vodnými delami.

Aquapark Gino Paradise Bešeňová je vybudovaný na horúcich prameňoch, ktorých voda vyviera z hĺbky 1987m a má teplotou až 60,5 stupňov. Táto voda priaznivo pôsobí hlavne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo. Oddýchnuť a okúpať sa môžete v 8 vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou, ktorých priemerná teplota je 26 – 39 stupňov. Z 2 plaveckých, 5 relaxačných a 1 neplaveckého bazéna je 7 v prevádzke celoročne.

Počas letnej sezóny sa Gino Paradise Bešeňová rozširuje o ďalších 5 bazénov, 2 tobogány a 3 dráhovú šmykľavku. Dokonalý relax vám poskytne bazén s atrakciami Mara, kde sa po obvode nachádzajú ležadlá a lavice s vodnými tryskami. Vo vnútornej bazénovej hale nájdete antikorový plavecký bazén s chŕličmi vody a ďalšími vodnými atrakciami, do ktorého ústi vnútorný tobogan, antikorový relaxačný bazén s podvodnými lavicami a masážnymi dýzami a antikorový detský bazén so šmýkačkou, vodným hríbom a ježkom. Osobitú atmosféru bazénom dodáva osvetlenie so Swarovského krištáľom. Relax a romantiku pod hviezdami si vychutnáte v átriu s dvoma vírivkami.

Rozhodnutie, či navštíviť Gino Paradise alebo Tatralandiu, necháme na vás. Oba sa v niečom odlišujú ale zároveň majú aj niečo spoločné. Oba vám spríjemnia dovolenku na Liptove.

Informácie a fotografie sú z www.ginoparadise.sk.