Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia

Patrí k najväčším aquaparkom na Slovensku, v Čechách ale aj v Poľsku. Každoročne ho navštívi množstvo turistov, ktorí prišli na Liptov stráviť dovolenku. Od Liptovského Mikuláša je vzdialený 4 km a susedí s obcou Liptovský Trnovec . Nachádza sa tu 9 celoročných bazénov s termálnou, čírou ale aj slanou vodou. V bazéne White Lagoon sa môžete okúpať vo vode, ktorej zloženie je veľmi príbuzné tej v Jadranskom mori. Pre nadšencom potápania a šnorchlovania je k dispozícii Snorkeling Pool, kde objavíte svet a život pod vodnou hladinou. Koraly, rybičky ale aj hľadanie strateného pokladu zabaví malých ale aj veľkých. Leto počas celého roka zabezpečuje tropický wellness s bazénom Ocean a množstvo vodných masáží, chŕličov, v ktorých sa vaše telo dokonale zregeneruje.

Plánujete na Liptove tráviť dovolenku so svojimi deťmi? Ak áno, zoberte ich do bazéna Pirátov. Dokonale sa vybláznia v Jumbo hrade, na vodných šmykľavkách alebo objavia plno prekvapení vo vodnej priekope. Aquapark bez tobogánov by nebol tým správnym centrom vodnej zábavy. V Tatralandii je ich preto 7 spolu s najdlhším raftovacím tobogánom s vodným vírom v Strednej Európe. Jeho dĺžka je 101m a má príznačný názov Tornádo. Tobogany Galaxy a Rainbow su jedinečné v tom, že počas 100 m dlhej jazdy zažijete svetelnú LED show, ktorú nenájdete v Čechách ani v Poľsku.

Čo by ste povedali na dovolenku v tropickom raji? Vysoké palmy, teplo a výhľad na drevenú plachetnicu stroskotanú na útese plnom koralov a rybičiek. To je Tropical Paradise v aquaparku Tatralandia. V Keltskom saunovom svete si prídu na svoje milovníci saunovania. Masáže a rôzne kúpeľné procedúry vás dozaista postavia na nohy.

Nezáleží na ročnom období. Aquapark Tatralandia vám poskytne radosť z kúpania počas celého roka. Liptov sa aj vďaka tomuto vodnému parku stáva obľúbeným miestom letnej aj zimnej dovolenky.

Informácie a fotografie sú z www.tatralandia.sk